Projekty, które będą realizowane w roku szkolnym 2020/2021

Projekty, które będą realizowane w roku szkolnym 2020/2021:

projekt 1

projekt 2

Realizacja projektu "European Data of Languages"


Uczniowie klas 7a, 7b, 6a wzięli udział w realizacji projektu "European Data of Languages". Projekt realizowany był w miesiącu wrześniu.
Do zadań należało:
- zapoznać uczniów z informacjami nt. krajow biorących udział w projekcie
- zredagowanie tekstu o sobie w języku angielskim
- własnoręczne wykonanie kartki i umieszczenie na niej napisanego tekstu
- wysłanie kartki do wybranego kraju europejskiego
- nagranie życzeń na Dzień Języków Obcych w języku polskim, angielskim oraz niemieckim i umieszczenie ich na stronie internetowej szkoły oraz stronie etwinning
- wykonanie gazetki ściennej z projektami otrzymanymi z innych krajów.
Uczniowie SP nr 36 w Katowicach chętnie wzięli udział w realizacji projektu, nawiązali kontakty z uczniami z innych krajów.

Opracowała: Julia Kokot

Projekt: "Data of European Languages"

Szkoła Podstawowa nr 36 w Katowicach wzięła udział w projekcie programu etwinning pt.: "Data of European Languages". W realizacji projektu brały udział 23 państwa.
Uczniowie zapoznali zostali z lokalizacją poszczególnych krajów, ich stolicami oraz językami urzędowymi. Następnie redagowali oni anglojęzyczny tekst o nich samych, pisząc o zainteresowaniach i krótkich informacjach o sobie. Informacje te przedstawili na kartkach własnoręcznie wykonanych, które wysłali do wybranych krajów. Kolejnym krokiem było nagranie krótkich życzeń w języku ojczystym i językach, których uczą się dzieci w danym kraju. W naszym przypadku był to język angielski oraz niemiecki.
Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w projekcie.


Opracowała Julia Kokot

Pierwsze efekty naszej pracy


Oto pierwsze efekty naszej pracy w realizacji projektu w ramach programu etwinning. Dzieciaki bardzo zaangażowały się w tworzenie kart świątecznych i powstają piękne rękodzieła. Pierwsze kartki już zostały wysłane do szkół w Czechach oraz Słowacji. Z niecierpliwością czekamy na kartki od uczniów z sąsiednich krajów.

Opracowała: Julia Kokot

Projekt etwinning 2016

To już kolejny rok naszej przygody z projektem etwinning! W tym roku zaczynamy od bardzo wdzięcznego tematu – a mianowicie naszych wspomnień z wakacji. Nasza szkoła podjęła kolejne wyzwanie i dołączyła do projektu pt. My summerholiday! Pisząc swoje wakacyjne historie i czytając opowieści innych, będziemy odkrywać wspaniałe zakątki nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Dowiemy się również, gdzie wyjeżdżają nasi rówieśnicy m.in ze Słowacji, Albanii i Czech. Zebrane informacje posłużą nam do stworzenia wspólnej mapy wakacyjnych podróży - a to wszystko na naszej szkolnej gazetce i stronie etwinning. Przy okazji zmierzymy się z czasem Past Simple i nieco odświeżymy swoją pamięć na temat czasowników nieregularnych!
A oto niektóre z naszych prac!

Opracowała: Ewa Gutkowska

Projekt programu etwinning

Rozpoczęliśmy kolejny projekt programu etwinning - społeczności internetowej łączącej aktualnie 145 tys. szkół z całej Europy

pt: „Healthy Eating Habits for School Pupils” - „Zdrowe nawyki żywieniowe u uczniów”

Partnerzy naszego projektu to początkowo szkoły ze Słowacji, Hiszpanii, Turcji, Francji i dwie inne szkoły z Polski: z Pruszkowa i Tarnogrodu. W trakcie realizacji projektu dołączyły do nas także inne szkoły ze Słowacji, Hiszpanii, Polski, Albanii, Portugalii, Grecji i Rumunii.


Celem projektu jest przyjrzenie się naszym nawykom żywieniowymi promowanie zdrowego odżywiania się poprzez różne aktywności, np.: quizy, zabawy, plakaty i degustację zdrowej żywności. Językiem projektu jest język angielski oraz języki urzędowe krajów uczestniczących w projekcie. Efekty naszych działań publikowane są na bieżąco na stronie eTwinning.
Można odwiedzić tę stronę i zobaczyć efekty pracy każdej ze szkół logując się na www.etwinning.net, w miejscu „sign in” podając jako login: gość.szkoła36 i hasło: awokado.


Projekt trwa od jesieni 2015r i będzie kontynuowany do końca roku szkolnego 2015/2016. W każdym miesiącu założono temat wiodący – natomiast każdy z partnerów może podejść do niego w dowolny sposób.


W naszej szkole zrealizowaliśmy już wiele tematów:
1) Przedstawiliśmy swoją szkołę, miasto i kraj.
2) Pracowaliśmy nad polsko-angielskimi słowniczkami obrazkowymi pt. „Fruit and vegetables”
3) Odpowiadaliśmy na pytania w formie plakatów i map mentalnych:
a) Why should we eat fruit and vegetables? Dlaczego powinniśmy spożywać warzywa i owoce?
b) Why should we avoid sweets? Dlaczego powinniśmy unikać słodyczy?
4) My favourite healthy recipe. Podawaliśmy przepis na ulubioną zdrową potrawę z warzywami lub owocami jako głównymi składnikami.
5) Healthy lunch box. Opisywaliśmy zdrową a zarazem atrakcyjną zawartość pudełka z drugim śniadaniem.
6) Zorganizowaliśmy degustację owoców egzotycznych.
7) Wykonaliśmy pracę na temat ulubionych produktów mlecznych.
8) Wykonaliśmy piramidę żywienia w języku polskim i angielskim.
Obecnie dokumentujemy wielkanocne dekoracje i potrawy. Będziemy mogli też zobaczyć co dzieje się w tym temacie u naszych europejskich przyjaciół - gdyż każdy z nich zamieści na stronie projektu ciekawostki ze swojego kraju.

W galerii można zobaczyć przykłady tego jak pracowaliśmy nad naszymi zadaniami!

Opracowała: Ewa Gutkowska