Oddziały gimnazjalne

WARSZTATY JĘZYKOWE W GOETHE - INSTITUT W KRAKOWIE

Opublikowano: wtorek, 24, kwiecień 2018

Dnia 13 kwietnia uczniowie klas II gimnazjum wyjechali na warsztaty językowe do Goethe-Institut w Krakowie. Były to zajęcia inne niż wszystkie - bez książek, długopisów czy zeszytów. Celem była intensywna nauka języka niemieckiego, prowadzona przez native speakers, połączona z ruchem i świetną zabawą. Prowadzący zaoferowali nam bardzo urozmaicony program edukacyjny - blok gier planszowych, karcianych oraz animacji językowych. Nasi uczniowie bardzo aktywnie brali udział w zajęciach, poznali nowe słownictwo z różnych zakresów tematycznych oraz doskonale wywiązywali się z wszystkich powierzonych im zadań. Udział w warsztatach był dla nich okazją do posługiwania się językiem niemieckim i motywacją do dalszej nauki.

OPRACOWAŁA: Marta Synowiec

Godziny pracy higienistki szkolnej

Opublikowano: poniedziałek, 12, marzec 2018


Pani Barbara Prawik
 

higienistka szkolna oddelegowana do naszej szkoły przez Samodzielny Publiczny Zakład lecznictwa Ambulatoryjnego w Katowicach "Moja Przychodnia" 

Godziny pracy:

wtorek 8.00 - 10.45: budynek przy ul. Iłłakowiczówny 13

wtorek 11.00 - 15.00: budynek przy ul. Grażyńskiego 17

środa 8.00 – 15.00: budynek przy ul. Iłłakowiczówny 13

piątek 12.30 – 15.00: budynek przy ul. Iłłakowiczówny 13

 

Telefon do gabinetu w budynku przy ul. Iłłakowiczówny 13:

32 258 35 18 wew. 15

 

Góra grosza

Opublikowano: czwartek, 18, styczeń 2018

plakat goragrosza


Młodzież oddziałów gimnazjalnych wzięła udział w kolejnej, już XVIII edycji Góry Grosza, akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.
Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie.
Szkolny Klub Charytatywno – Wolontariacki pod opieką p. Agnieszki Zamorskiej zebrał ponad 11 kg grosików (168 złotych i 1 grosz)!
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję! Pamiętajcie „DOBRO POWRACA”!

Akcja - pomoc rodzinie

Opublikowano: czwartek, 18, styczeń 2018

mysl artykul mniejsze

Szkolny Klub Charytatywno – Wolontariacki, jak co roku wsparł darami potrzebującą Rodzinę z naszej parafii. Młodzież, rodzice i nauczyciele oddziałów gimnazjalnych przekazali żywność, chemię gospodarczą, ubrania, gry, książki i maskotki. 
Dary za pośrednictwem ojca Bogusia trafiły do Rodziny przed Świętami Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy im miłą niespodziankę. 
Dziękujemy wszystkim darczyńcom!

Opracowała: Agnieszka Zamorska

Odwiedziny w Domu Parafialnym

Opublikowano: poniedziałek, 08, styczeń 2018


Dnia 20 grudnia 2017r. uczniowie klas 2a,2b,2d,3b i 3d odwiedzili Dom Parafialny przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszutce, gdzie brali udział w spotkaniu seniorów oraz Szpital Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Bogucicach. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przygotowane kolędy oraz piosenki świąteczne i obdarowali Seniorów oraz Pacjentów i Personel Szpitala własnoręcznie wykonanymi kartkami świątecznymi oraz słodkimi wypiekami.

Czytaj więcej: Odwiedziny w Domu Parafialnym

"Przygoda z Hobbitem"

Opublikowano: wtorek, 19, grudzień 2017

Dnia 12 grudnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie czytelniczym: "Przygoda z Hobbitem" zorganizowanym w Zespole Szkół Handlowych im. B. Prusa w Katowicach. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością książki oraz życia i twórczości J. Tolkiena, ale zaprezentować, wykonane w domu, zakładki nawiązujące tematycznie do powieści. Po zakończeniu konkursu wszyscy uczestnicy udali się do pobliskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie odbyło się Bardzo ciekawe spotkanie z panem Ryszardem Derdzińskim - ekspertem w dziedzinie twórczości Tolkiena i znawcą języków Śródziemia. Spotkanie zakończyło się wyłonieniem laureatów.

Czytaj więcej: "Przygoda z Hobbitem"

Jarmarków świąteczny czar...

Opublikowano: czwartek, 07, grudzień 2017


Po raz kolejny udowodniliśmy, że język angielski i niemiecki to może być świetna zabawa w połączeniu z poznawaniem tradycji i obyczajów naszych najbliższych sąsiadów. W sobotę 2 grudnia 2017r. autokar gimnazjalistów wraz z opiekunami, wyruszył w stronę naszej zachodniej granicy. Celem były Niemcy – a konkretnie Branderburgia i tradycja związana z organizacją jarmarków bożonarodzeniowych.

Czytaj więcej: Jarmarków świąteczny czar...

„Andrzejkowo…”

Opublikowano: niedziela, 03, grudzień 2017


Dla dziewcząt „Andrzejki”, dla chłopców „Katarzynki”. No bo kto z nas, nie chciałby się dowiedzieć jaki chłopak albo dziewczyna są mu pisani? Kto z nas nie chciałby wiedzieć gdzie czeka na nas wielka miłość i czy ona w ogóle się wydarzy? Dlatego właśnie wieczory z 24 na 25 listopada – wigilia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kawalerów oraz z 29 na 30 listopada – wigilia św. Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji, są tak specjalne – bo są „magiczne”.

Czytaj więcej: „Andrzejkowo…”

"Jak pięknie jest marzyć – jak pięknie jest spełniać marzenia”

Opublikowano: niedziela, 03, grudzień 2017


Kto z nas lubi być chory? Kto z nas lubi ten stan kiedy nie można wyjść z domu, spotkać się z przyjaciółmi, pojeździć na rowerze, zjeść ulubione danie? Chyba nikt. A kiedy chory ma mniej niż 10 lat a choroba jest tak poważna, że wywołuje paniczny strach? Tak właśnie jest na wielu dziecięcych oddziałach onkologicznych i dla takich właśnie dzieci Szkolne Koło Charytatywno – Wolontariackie, zorganizowało już po raz kolejny akcję pisania listów. Każdy mógł dołączyć do naszych wolontariuszy.

Czytaj więcej: "Jak pięknie jest marzyć – jak pięknie jest spełniać marzenia”

Gdzie jest „Święty Graal?"

Opublikowano: środa, 29, listopad 2017


Szukali go rycerze wielu zakonów, szukali poszukiwacze skarbów i historycy, szukał go nawet sam „Indiana Jones”! „Święty Graal” – legendarny kielich, z którego Chrystus pił podczas ostatniej wieczerzy. Symbolizuje szczęście, harmonię i kontakt z Bogiem. To wszystko, wraz z etosem rycerza i związanymi z nim wartościami, zaprezentował na deskach teatru w Pałacu Młodzieży w Katowicach, Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia w sztuce „Szukając Graala”.

Czytaj więcej: Gdzie jest „Święty Graal?"