KONKURS RECYTATORSKI „MAŁY OKR 2017” ROZSTRZYGNIĘTY!

Dnia 15 marca 2017r. w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” odbyły się eliminacje miejskie Konkursu Recytatorskiego „Mały OKR 2017”. Organizatorem konkursu był Regionalny Instytut Kultury w Katowicach. Uczestnicy konkursu, z kilkunastu katowickich szkół, występowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0 – III i IV -VI szkoły  podstawowej oraz gimnazjaliści. Poziom prezentacji był bardzo wysoki. Konkurs poprzedziły eliminacje szkolne. Nasz reprezentant Adam Henc z kl.IIb, który przedstawił doskonałą interpretację wiersza Jana Brzechwy „Grzyby” /pierwsza kategoria wiekowa/ zdobył wyróżnienie. Wspaniale zaprezentowała się również Marta Strycharska z kl.IVb. Jej interpretacja fragmentu powieści J.R.R.Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem” oraz wiersza Adama Mickiewicza „Przyjaciele” spotkała się z ogromnym aplauzem zgromadzonej publiczności.

Serdecznie dziękuję rodzicom uczniów za pomoc i współpracę. Szczególne podziękowania kieruję do Pani Beaty Lis – Strycharskiej.

To już kolejny sukces w tym konkursie reprezentantów naszej szkoły, w zeszłym roku wyróżnienie zdobyła Marta. Adam ponownie został laureatem w konkursie recytatorskim o zasięgu miejskim.

Cieszę się, że również w tej dziedzinie mamy sukcesy!

IMG 20170405 110355mini

ORGANIZATOR I KOORDYNATOR KONKURSU: mgr Mariola Staszowska