Świetlicowy klub odkrywców „Sówki mądre główki”


Świetlicowy klub odkrywców „Sówki mądre główki”, zakończył cykl zajęć w ramach projektu edukacyjnego „Być jak Ignacy” pod patronatem Fundacji PGNiG. W każdą środę, na porannych zajęciach w świetlicy spotykaliśmy się i poznawaliśmy wielkich polskich wynalazców: Mikołaja Kopernika, Marię Skłodowską-Curie, Kazimierza Prószyńskiego oraz Stefana Drzewieckiego.


Towarzyszyły nam pokazy eksperymentów, filmy edukacyjne z Julką, Kubą i detektywem Igorem, tworzenie własnych nowinek technicznych oraz szeroki wachlarz wiedzy i interesujących ciekawostek związanych z poznawanymi postaciami świata nauki. Przewodnikiem po świecie wiedzy był odkrywca lampy naftowej – Ignacy Łukasiewicz, od którego systematycznie przychodziły „listy” z przydatnymi informacjami dotyczącymi zajęć.
Podsumowaniem czterech bloków tematycznych będzie wykonanie własnego wynalazku „Zegarowego motocyklu”, który zostanie wysłany na konkurs o „Naukową Szkołę Ignacego”. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję projektu, by na nowo rozpalić nasz płomień wiedzy.