Nasze sukcesy - konkursy w klasie 2a

Klasa 2a wzięła udział w następujących konkursach:

1. W Miejskim Konkursie Profilaktycznym „Bezpieczne Dziecko - Przyjaciel Sznupka - wykonanie plakatu - Tarczy z wizerunkiem Sznupka.

Prace plastyczne wykonali uczniowie: Zuzia, Marta, Miron, Zuzia, Iga, Kinga, Jakub, Oskar, Tymoteusz, Manuel, Zuzia, Beniamin, Maria, Małgorzata, Martyna.  

Ze wszystkich prac klas  drugich najładniejsza okazała się praca Martynki Błahut. Praca została wysłana do Zespołu Bezpieczeństwa i Prewencji Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Katowicach. Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki konkursu. Dnia 14.04.2017 roku otrzymaliśmy wiadomość, że Martynka Błahut zdobyła I Miejsce w kategorii klas drugich. Gratulowano Martynce oraz wychowawczyni. 10.05.2017 r. w Kinie Kosmos odbyły się uroczystości wręczenia nagrody. Martyna otrzymała dyplom oraz hulajnogę.
Dziękujemy p. Iwonie Fritz za towarzyszenie naszej laureatce podczas odbioru nagrody.


2. XII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny - „Rusz głową mały Pitagorasie”.

Do konkursu matematycznego w klasie 2a zgłosiło się trzech uczniów: Grzegorz, Filip i Tymon. Chłopcy rozwiązywali zadania przygotowane przez panią B. Grzegorzewską i p. D. Jędzurę. Do drugiego etapu przeszli Grzegorz i Tymon. Po dogrywce zwycięzcą został Tymon Sawaściuk i to on reprezentował nas w konkursie. Do Szkoły Podstawowej nr 48 Tymon wraz z kolegą z 2c pojechali 27.04.2017 r.
Dzielnie reprezentowali nasza szkołę. Wrócili z dyplomami za udział. Gratulujemy.

 
3. XIV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Rady nie od parady – wiersze, wierszyki z morałem.

Bardzo dziękuję wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie recytatorskim, ponieważ wierszyki były długie i trudne. W konkursie wzięli udział: Miron, Igor, Filip, Kinga, Jakub, Martyna, Oskar, Tymoteusz, Zuzanna, Szymon, Małgorzata, Adam, Zuzanna, Zuzanna.
Zwycięzcami tego konkursu na terenie klasy zostali Zuzanna Kozieł i Szymon Sznura. Zuzanna i Szymon reprezentowali naszą szkołę w konkursie recytatorskim. Konkurs odbył się 10 maja w Szkole Podstawowej nr 17 w Katowicach.
Nasi reprezentanci otrzymali dyplomy za udział. Gratulujemy.

 

Dumna z wszystkich dzieci wychowawczyni Barbara Grzegorzewska