Konkursy w klasie 3a

Konkurs plastyczny pt. „Mój ptasi przyjaciel”. Organizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego. Odbył się w październiku 2018 roku. Celem konkursu było zwrócenie uwagi dzieciom na bogactwo świata przyrody, pogłębienie umiejętności obserwacji przyrody, pogłębienie świadomości ekologicznej i kształtowanie wrażliwości na piękno przyrody oraz rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych.

Uczennice Martyna Błahut, Zuzanna Fortuna i Marta Skibniewska – z klasy 3a pod kierunkiem wychowawczyni Barbary Grzegorzewskiej wzięły udział w konkursie. Wykonały figurki ptaków występujących na terenie parków krajobrazowych województwa śląskiego. Do pracy dołączyły krótki opis wybranego ptaka. Figurki ptaków zostały wykonane z wykorzystaniem materiałów wtórnych.

Gratulujemy dziewczynkom wzięcia udziału w konkursie!! Należy podkreślić, że do organizatora wpłynęło 119 prac z całego województwa.

 

***

 

Igor Sobolew z klasy 3a wziął udział w XIX Turniej Sztuki Recytatorskiej „Promuj Śląsk organizowanym przez Chorzowskie Centrum Kultury. Turniej jest imprezą cykliczną o zasięgu ogólnopolskim. Turniej ma na celu promowanie twórczości poetów i prozaików związanych ze Śląskiem poprzez urodzenie i zamieszkanie, prezentuje wysoki poziom recytacji i propaguje zainteresowanie kulturą naszego regionu.

Do prezentacji Igor przygotował jeden utwór prozą oraz jeden utwór poetycki. Bardzo dziękujemy Igorowi za podjęcie tego wyzwania i gratulujemy mu występu.

 

***

 

Komenda Miejska Policji w Katowicach wraz z Wydziałem Edukacji i Sportu, Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Katowicach oraz Pałacem Młodzieży w Katowicach ogłosiła konkurs p.t. „Mądry uczeń nie bazgrze po murach.” W konkursie wzięły udział uczennice klasy 3a: Martyna Błahut, Zuzanna Fortuna, Marta Skibniewska, Liliana Kądziołka. Dziewczynki - Martyna oraz Liliana zostały laureatkami tego konkursu i odebrały nagrody w Pałacu Młodzieży.

 

Gratulujemy!

Opracowała: Barbara Grzegorzewska